Kdy je správná doba pro prodej nemovitosti?

Stáhněte si e-book zdarma

V 10 kapitolách určených pro prodejce nemovitostí se dozvíte, jak zvýšit hodnotu domu či bytu a prodat je za pár týdnů.

Věděli jste, že prodej nemovitostí neovlivňuje jen situace na bankovním a hypotečním trhu, ale také roční období?

Probouzející se příroda vlévá lidem energii do žil, lidé se aktivně poohlížejí po novém domově pro sebe a svou rodinu. Na jaře nekvetou pouze rostliny, ale i prodeje bytů a rodinných domů. Jak je to ale možné?

Proč prodat nemovitost na jaře?

Výsledky Českého statistického úřadu ukazují, že ceny nemovitostí jsou pravidelně nejvyšší ve druhém kvartálu, tedy v období dubna až června.

Snímky s rozkvetlým okolím nemovitosti na zájemce působí jako magnet. Stejnou sílu mají i fotografie vzdušného, prosluněného interiéru. Pokud zrovna nemáte k dispozici perfektní počasí, k dechberoucím fotografiím vám pomůže i home staging – úprava interiéru takovým způsobem, aby se zájemci o byt poprali.

Stačí jediný den s profesionálním dekoratérem a fotografem, navrch dobré světlo či trocha sluníčka – a cena vaší nemovitosti stoupne až o 10 %. Většina realitních kanceláří a makléřů navíc home staging poskytuje zcela zdarma.

Prodej bytu před zimou? Raději ne

Prodej a koupě bytu či domu je záležitostí na dlouhé týdny. Od vyvěšení inzerátu do stěhování do nového může uběhnout i několik dlouhých měsíců.

I proto je největší zájem o nemovitosti na jaře. Pokud totiž začnete nabízet dům k prodeji až v létě, nový majitel se bude stěhovat v období podzimních plískanic.

Letní doba dovolených prodeji nemovitostí nepřeje i z dalších důvodů. Potenciální zájemci se o nabídce vůbec nemusí dozvědět, cenu nemovitostí sráží v létě i nejrůznější stavební práce a omezení.

Stačí rekonstrukce nedaleké tramvajové trati – a hodnota nemovitosti spadne o desítky tisíc korun. Ne každý zájemce o byt pochopí, že stavební práce jsou krátkodobou záležitostí. Vyjednat původní cenu je pak mnohem náročnější.

Vyjděte kupujícím vstříc

Stěhování v průběhu léta je snadnější i pro studenty. Měnit školu uprostřed školního roku není žádný med – noví spolužáci, nové prostředí i domov, to vše dá pěkně zabrat. I proto je ideální nabízet nemovitost k prodeji na jaře. Nový majitel se i s rodinou nastěhuje v létě, během prázdnin se novému domovu přizpůsobí a stihne nezbytné stavební úpravy.

Při vyjednávání o ceně můžete svou argumentaci postavit na vstřícném jednání vůči kupujícímu. Výsledek? Vyšší zisk z prodeje.

Ceny bytu jsou na maximu – nepropásněte svou příležitost!

Ceny nemovitostí se v posledních dvou letech derou vzhůru. Zatímco v dubnu 2015 se v Praze 1 m2 prodával v průměru za 62 500 Kč, v dubnu 2017 jeho cena atakuje 75 000 Kč.

Prodej nemovitosti se vyplatí především v hlavním městě. Potenciální kupce neodrazují ani vysoké ceny, které se pražských bytů poslední léta drží. Poptávka po nemovitostech nabídku výrazně převyšuje – na vině je především táhnoucí se vydávání stavebních povolení ze strany úřadů.

Chcete se s vlnou vysokých cen svézt? Čas se krátí, ceny se na vrcholu neudrží věčně a trend stoupajících cen se může brzy zvrátit. Stáhněte si e-book o prodeji nemovitostí a začněte jednat.

Stáhněte si e-book zdarma

V 10 kapitolách určených pro prodejce nemovitostí se dozvíte, jak zvýšit hodnotu domu či bytu a prodat je za pár týdnů.

Jiří Šimon - výjimečné realitní služby
Jsem profesionální makléř, odborník na realitní trh – a moje práce je mým koníčkem. Za sebou mám 20 let praxe a více než 700 prodaných domů, bytů i pozemků. Jmenuji se Jiří Šimon a pomohu i vám prodat vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu a především v požadovaném čase. Jsem zvyklý nemovitosti prodávat – ne jen nabízet!