Spolupráce mezi realitními makléři v ČR? …… ano, jde to!

Tento článek je věnován především profesionálním realitním makléřů, jak se říká, lidem z branže.

Věřím v to, že pokud chceme pro své klienty to nejlepší, je spolupráce mezi makléři přesně to, jak to nejlepší svým klientům můžeme dát. Vždyť klienty ani tak nezajímá, kdo prodá jejich nemovitost, ale zajímá je, že ji někdo koupí! Navíc máme v rukou tak skvělou příležitost ke kultivaci realitního trhu, který jak všichni víme, není v úplně nejlepší kondici. Pojďme ukázat klientů, že se práce makléře dá dělat profesionálně a se ctí, že jsme lidé, kteří umí řešit jejich bydlení a lidé, kteří jsou hrdi na svou práci. Spolupráce mezi námi může být prvním krokem ke zlepšení povědomí o naší práci, a přitom je to tak jednoduché.

Velmi často se osobně účastním různých realitních konferencí, setkání realitních makléřů a dalších profesních aktivit a na všech těchto akcích slyším stále to stejné dokola. Všichni účastníci jsou zajedno, jak je spolupráce mezi makléři prospěšná, jak rádi spolupracují s jinými kolegy. A to jak v rámci jedné značky tak i s kolegy z jiných realitních kanceláří.

A vždy když z takové konference odejdu a vrátím se do pracovního procesu, čím dál tím víc zjišťuji jaký význam mají prázná slova a proklamace pronesená na těchto akcích. Proklamace spolupráce zůstávají ve většině případů za zavřenými dveřmi těchto konferencí. Se zavřením dveří konferencí, skončí i ten obrovský entuziazmus, který sdílí účastníci v průběhu akcí. Po uzavření dveří, jako by už dál nic nebylo. Vím, že to neplatí pro každého, že jsou mezi námi i ti, kteří rádi spolupracují, ale dokud to tak nebude cítit většina z nás, spolupráce nemůže nikdy fungovat a už vůbec ne ve prospěch našich klientů.

Ivo Toman říká, že „motivace zvenčí je jako smrad“. Chvíli to trvá a pak to vyprchá a přesně tak mi připadá i spolupráce mezi makléři. Chvíli trvá nadšení, ale pak jako by nic. Vše se vrátí do stejných kolejí a spolupráce až na vzácné výjimky jako by neexistovala.

Položme si otázku? Kdo může za pověst realitních makléřů v České republice?

No upřímně, můžeme si za to sami – my realitní makléři jako celek.

Pokud chceme změnit tuto nepříznivou situaci, chceme zlepšovat povědomí lidí o kvalitě naší skvělé práce, kterou alespoň já osobně již 16 let miluji, musíme začít u sebe! A proč nezačít takovou drobností, kterou můžeme ovlivnit úplně všichni, jako je slušnost, respekt a spolupráce mezi námi samými.

Jaký je nejvyšší zájem našich prodávajících klientů? Jednoznačně ve většině případů je to prodat nemovitost a všichni víme, že klienti chtějí prodat za co nejvíc a nejradši by prodali už včera. Pojďme jim to dát!

Spolupráce je cestou k cíli našich klientů a pokud my budeme plnit cíle našich klientů, budou nás za to klienti milovat a budou se plnit i naše sny!

Souhlasím s pravidly užívání těchto stránek, včetně informací o zpracování osobních údajů. Prohlášení o ochraně osobních údajů
Jiří Šimon - výjimečné realitní služby
Jsem profesionální makléř, odborník na realitní trh – a moje práce je mým koníčkem. Za sebou mám 17 let praxe a více než 500 prodaných domů, bytů i pozemků. Jmenuji se Jiří Šimon a pomohu i vám prodat vaši nemovitost za nejvyšší možnou cenu a především v požadovaném čase. Jsem zvyklý nemovitosti prodávat – ne jen nabízet!
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů